Pierwszy sztandar ofiaroway matki i ony oficerw puku. Zosta powicony i wrczony przez ks. praata Badeniego w kwietniu 1920 roku w Katedrze Lwowskiej przejedajcemu przez miasto na font drugiemu szwadronowi pod dowdztwem porucznika Adama Soowija sztandar ten towarzyszy pukowi do koca czerwca 1920 roku po czym w wyniku zmniejszenia si stanu puku zosta odesany do Szwadronu Zapasowego (kadra puku). Sztandar by nieprzepisowy; wymiary 70 x 70 cm., na prawym pacie Orze Biay na amarantowym tle, na lewym Matka Boska Czstochowska na srebrnej tarczy na amarantowym tle. Po stronie ora widnia napis: "Honor i Ojczyzna", na odwrocie: "Ks. Jzefa Poniatowskiego 8 Puk Uanw". Orze na drzewcu siedzia na kuli; w 1935 roku zosta zastpiony przepisowym - z rozpostartymi skrzydami. Sztandar zaprojektowa artysta malarz Zygmunt Rozwadowski wykonay go SS Rodziny Marii we Lwowie.
III B
Na wojnie w 1939 roku na rozkaz dowdcy brygady sztandar pozosta w Orodku Zapasowym W.J. (Wielka Jednostka, wiksza ni puk). Na skutek najazdu rosyjskiego zosta on spalony przez majora Plackowskiego.
IV A
Drugi sztandar zosta ufundowany przez m. Lievin (Pas de Calais) dla Pierwszego Oddziau Rozpoznawczego i wykonany przez polskie zakonnice w Paryu. Na skutek projektu odtworzenia puku nie zosta wykoczony. Przewieziony do Wielkiej Brytanii wraz z depozytami "Reginy" znalaz schronienie w Instytucie Generaa Sikorskiego w Londynie. Po wykoczeniu zosta w 1958 roku wrczony przez Naczelnego Wodza generaa Wadysawa Andersa prezesowi Koa Pukowego podpukownikowi Kornelowi Krzeczunowiczowi, ktry niezwocznie odda go generaowi Marianowi Kukielowi w depozyt do Muzeum Wojska.
Opis: Sztandar przepisowy. 64.5 x 64.5 cm. Na lewym pacie Czerwony Krzy na biaym tle. Na prawym Orze Biay i po rogach cztery jedynki. Po stronie Krzya napis: "Bg Honor i Ojczyzna", po rogach dwie semki, monogram ks. Jzefa i herb miasta Lievin.