uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Nuty:
zobacz nuty


Marsz 8 Puku Uanw ksicia Jzefa Poniatowskiego:

* Wersja instrumentalna (plik mp3)

* Pod Komarowem - wersja wokalna (plik mp3)
   wyk.: Jarosaw Banasik, aranacja: Mariusz Maliga

Marszem 8 PU jest Mazurek Krakusw z 1831 roku. Autor melodii nieznany, bowiem jest to melodia ludowa. Po wojnie Austrii z Prusami do 13 Puku Uanw Austriackich zosta wcielony Dywizjon Krakusw "Regimentarza" Kazimierza hr. Starzeskiego. Powsta on jako oddzia kawalerii ochotniczej i zoony by w gwnej mierze z byych powstacw styczniowych, ktrzy bd schronili si w Galicji po upadku powstania, bd zostali tam internowani. Wtedy wanie marszem pukowym zosta Mazurek Krakusw.

Sowa zostay napisane przez nieznanego autora po synnej bitwie pod Komarowem 31 sierpnia 1920 roku, w ktrej to 8 PU wsawi si swoj brawurow szar.

Pod miasteczkiem Komarowem batalija wielka,
Ruskich byo na tysice a uanw trzysta
Ruskich byo na tysice a uanw trzysta

Hej wy lekkie szwoleery nie rbcie nam wstydu
Zaczekajcie p godziny a uani przyjd,
Zaczekajcie p godziny a uani przyjd

Bo uani dobrze bij, dobrze atakuj
A jak pjd na bij-zabij ruskie zrejteruj
A jak pjd na bij-zabij ruskie zrejteruj

Tam na wzgrzu na dereszu Krzeczunowicz leci
Wymachuje, rozkazuje "Trzymajcie si dzieci!"
Wymachuje, rozkazuje "Trzymajcie si dzieci!"

A uani dobrze bij, dobrze atakuj
Jak ruszyli na bij-zabij ruskie zrejteruj
Jak ruszyli na bij-zabij ruskie zrejteruj

A z krwawego pola bitwy krwawo soce schodzi
I Budionny z Kozakami hen za Dniepr uchodzi
I Budionny z Kozakami hen za Dniepr uchodzi!

 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2018!
z mistrzowskim zdjęciem

Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2018! W tym roku z MISTRZOWSKIM zdjęciem

[»]
Nie żyje płk Zbigniew Makowiecki (1917-2017)
24 października 2017 roku, w swoim domu w Londynie, zmarł Pan Pułkownik Zbigniew Makowiecki, bohater świata szwoleżerów, ułanów i strzelców konnych. Archetyp kawalerzysty. Cześć Jego Pamięci.

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2017
Obchody Święta 8 Pułku Ułanów, czyli niezwykła uroczystość z dnia 18 marca 2017 roku.

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
DAK (w czerwcu 1921 roku przemianowany na 9 DAK, później na 8 DAK, a w 1927 roku na 14 DAK)
Jaki chcecie numer dajcie,
żeśmy dzielni pamiętajcie.

[»]
 
Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Producent Kopert, Koperty, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,