uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2017!
W tym roku z płytą i monetą
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną Gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej:

NUMEROWANY! Limitowany!
Kalendarz Ułański Anno Domini 2017!


VIII Edycja. Kontynuacja serii!Niniejszym przedstawiamy Państwu 13. stronicowe,
VIII, super oryginalne wydanie Kalendarza Ułańskiego
o ściśle limitowanym nakładzie.

RZECZ KOMPLETNIE NIEZWYKŁA!!!
Każdy egzemplarz kalendarza jest numerowany,
czyli każdy jest jeden jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny!


PONADTO!!! Płyta Uchroń nas, Boża Dziecino
zawierająca Pieśni i kolędy żołnierskie


Dodatkowo! Moneta kolekcjonerska 2 zł Ułan II Rzeczypospolitej

Prawdziwa Gratka dla Kolekcjonerów!

Prezentujemy w tym wydaniu kilkanaście wspaniałych - NIGDZIE NIE PUBLIKOWANYCH - zdjęć historycznych przedstawiających temat polskiej Kawalerii.
Zdjęcia współistnieją z treściami, które pozwalają odkrywać niezwykłe wydarzenia lub wręcz w nich niemalże uczestniczyć - czytając fragmenty osobistych wspomnień.

Wszystko to razem ujęto w optymalny formacie:
A3 (297x420 mm).

Dołączone do kalendarza Kalendarium Ułańskie, pozwoli Państwu - jak zawsze - pamiętać o najważniejszych:
  • wydarzeniach,
  • bitwach,
  • szarżach
  • i datach w historii Polskiej Jazdy, jak: święta Pułków Kawalerii, czy Dywizjonów.


Jak w poprzednich latach w naszym Kalendarzu Ułańskim ujęte zostały WSZYSTKIE święta NMP

Ponadto znajdą Państwo tu także tradycyjny, czytelny kalendarz imienin na każdy dzień, a także fazy księżyca
i inne..

Wszystko to we wspaniałym połączeniu, powodującym niesamowite przeniesienie w czasie ? by umożliwić Państwu udział w Żywej lekcji historii.

Serdecznie Zapraszamy!

Nakład kalendarza jest ściśle ograniczony!

Zakupu można dokonać poprzez formularz zamówień na stronie:

http://kalendarz.ulani.pl


gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zamówienia lub wysyłając e-mail na adres:
kalendarz2017@ulani.pl


Słowo od Wydawcy:

Szanowni Państwo, to już ósma edycja Kalendarza Ułańskiego. Celem głównym tego wydawnictwa jest przekazanie potomnym pamięci o tych naszych bohaterskich przodkach, którzy musieli poświęcić swoje życie, aby ich dzieci, wnuki i prawnuki żyły w wolnym kraju. Dla tych, którym dane było przeżyć zawieruchę wojenną, wspomnienia z tego okrutnego czasu były zawsze niezwykle bolesne. Wiedzą to doskonale najbliżsi byłych żołnierzy lub czytelnicy ich wspomnień. Wojna bowiem dla zwykłych ludzi była, jest i zawsze będzie złem. Złem, które sieje potworne spustoszenie w ludzkiej psychice. Wojna to czas, w którym nie ma litości, nie ma człowieczeństwa, jest za to wszechogarniający strach i walka o przetrwanie - za wszelką cenę. Czym innym jednak jest wojna, a czym innym walka. Walka bowiem często jest naturalną koniecznością. Nasi dziadowie podjęli bohaterską walkę o wolność, a naszym zadaniem jest walka o to, aby ich wysiłek nie poszedł na marne. Stanie się tak, gdy zapomnimy o tym, czym jest wojna i gdy nie będziemy walczyć o zachowanie wolności.

Legioniści nie po to szli do walki, aby bezsensownie ginąć, ale po to, aby wywalczyć wolność dla siebie i swoich najbliższych. Ukoronowaniem ich morderczego poświęcenia był niezwykle radosny rok 1918, kiedy to Polska odzyskała Niepodległość, a Polacy stali się wolnymi ludźmi. Wolność jednak nie jest dana raz na zawsze. Znamy to przecież doskonale z historii. Nadszedł wkrótce rok 1939 i cały wysiłek dwudziestolecia obrócił się w perzynę.

Czy w obecnych czasach taki scenariusz może się powtórzyć? Na to pytanie każdy może sobie odpowiedzieć sam. Osobiście jednak uważam, że zamiast się bać - musimy się uczyć i edukować. Wiedza bowiem daje nam nie tylko szersze horyzonty, ale przede wszystkim daje nam gotowe rozwiązania i odpowiedzi na pytania.

Wszystko przecież już było. Byli wielcy myśliciele i okrutni dyktatorzy, były czasy złotej wolności i czasy potwornej niewoli, byli ludzie pełni odwagi i ludzie nikczemni. Było już wszystko. Jedyne co trzeba, to sięgnąć do tych informacji, przypomnieć sobie o nich i nie zapominać.

Z historii także płynie do nas szeroką strugą wiedza o tym, jak można wygrać każdą walkę. Sposobem na to są: Zgoda i Jedność. To bowiem dzięki wypracowanej zgodzie wewnętrznej, dzięki przymierzom, dzięki dobrym stosunkom nie tylko z sąsiadami, ale i z wieloma odległymi ludami Polska Jagiellonów stała się kiedyś potęgą. Przegrywaliśmy zaś wszystko, gdy miast spokoju - siano zamęt, gdy brata buntowano przeciw bratu. Nie możemy do tego dopuścić. Walczmy - wszyscy razem i każdy z osobna o to, aby panowała Zgoda i Jedność! Pamiętajmy o tym, że św. Jadwiga, Królowa Polski przedstawiona na okładce, nie dzieliła, a łączyła! Bierzmy z Niej przykład. Bierzmy przykład z najlepszych!


Kłaniam się Państwu, życząc Dobrego Roku, Mariusz Górniak, Wydawnictwo Fine.

[«] powrót
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Ułanów
Dziewiętnasty to hołota,
ma otoki jak piechota.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,