uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2015!
W tym roku z mapą Polski z 1927 r.
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną Gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej:

NUMEROWANY! Limitowany!
Kalendarz Ułański Anno Domini 2015!


VI Edycja. Kontynuacja serii!



Niniejszym przedstawiamy Państwu 13. stronicowe,
VI, super oryginalne wydanie Kalendarza Ułańskiego
o ściśle limitowanym nakładzie.

RZECZ KOMPLETNIE NIEZWYKŁA!!!
Każdy egzemplarz kalendarza jest numerowany,
czyli każdy jest jeden jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny!


PONADTO!!! Mapa Polski z 1927 r.!!!

Prawdziwa Gratka dla Kolekcjonerów!

Prezentujemy w tym wydaniu kilkanaście wspaniałych zdjęć historycznych przedstawiających temat polskiej Kawalerii.
Zdjęcia współistnieją z treściami, które pozwalają odkrywać niezwykłe wydarzenia lub wręcz w nich niemalże uczestniczyć - czytając fragmenty osobistych wspomnień.

Wszystko to razem ujęto w optymalny formacie:
A3 (297x420 mm).

Dołączone do kalendarza Kalendarium Ułańskie, pozwoli Państwu - jak zawsze - pamiętać o najważniejszych:
  • wydarzeniach,
  • bitwach,
  • szarżach
  • i datach w historii Polskiej Jazdy, jak: święta Pułków Kawalerii, czy Dywizjonów.


PO RAZ PIERWSZY w naszym Kalendarzu Ułańskim ujęte zostały WSZYSTKIE święta NMP - od ponad 400 już lat Królowej Polski.

Ponadto znajdą Państwo tu także tradycyjny, czytelny kalendarz imienin na każdy dzień, a także fazy księżyca
i inne..

Wszystko to we wspaniałym połączeniu, powodującym niesamowite przeniesienie w czasie – by umożliwić Państwu udział w Żywej lekcji historii.

Serdecznie Zapraszamy!

Ten oto Kalendarz proponujemy Państwu w bardzo atrakcyjnej cenie 35 zł.

Nakład kalendarza jest ściśle ograniczony!

Zakupu można dokonać poprzez formularz zamówień na stronie:

http://kalendarz.ulani.pl


gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zamówienia lub wysyłając e-mail na adres:
kalendarz2015@ulani.pl


Słowo od Wydawcy:

Szanowni Państwo, na początek krótkie wyjaśnienie powiązania Matki Bożej z Kalendarzem Ułańskim.

Maryja od samych początków naszej państwowości była czczona jako Królowa polskich serc i polskiej ziemi. Grzegorz z Sambora już w XIV wieku nazywał Maryję: „Królową Polski i Polaków”. Na pancerzach dawnej husarii lśniły Jej ryngrafy. Miasta na bramach umieszczały wizerunki Maryi jako najbezpieczniejszy puklerz i obronę, jak to jeszcze dzisiaj można oglądać w Krakowie, w Barbakanie, i w Ostrej Bramie, we Wilnie.

W 1635 r. kanclerz wielki litewski Albrecht Stanisław Radziwiłł z Nieświeża ogłosił światu objawienia, które otrzymał jezuita włoski o. Juliusz Mancinelli. 14 sierpnia 1608 r., w wigilię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ukazała się o. Juliuszowi Maryja z Dzieciątkiem Jezus. U jej stóp klęczał św. Stanisław Kostka. O. Juliusz pragnął pozdrowić Ją takim tytułem, jakim jeszcze nikt Jej nie uczcił. Wtedy Maryja powiedziała: "Dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie".

Oficjalnie władzę nad Polską Matce Bożej przekazał, w dniu 1 kwietnia 1656 roku, w Katedrze Lwowskiej, król polski Jan Kazimierz. Uczynił to przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, obierając Ją Królową państwa polskiego.

W dziejach naszego narodu kult i uwielbienie Matki Bożej wiąże się ściśle z postawą prawdziwie rycerską. Pod Grunwaldem rycerze szli w bój z pieśnią Bogurodzica. Stefan Czarniecki przed każdą bitwą odmawiał "Zdrowaś Maryja", w kościele zaś, który zbudował w rodzinnej Czarńcy umieścił napis: „Na cześć Najświętszej Maryi Panny Stefan Czarniecki, żołnierz i sługa Jego Królewskiej Mości...”. Hetman Stanisław Żółkiewski natomiast kazał się pochować z pierścieniem na palcu, na którym był napis: "Mancipium Mariae" (własność Maryi).

Pod Wiedniem polskie wojsko wyruszało do ataku z okrzykiem: "Maryja!" Na tę pamiątkę papież bł. Innocenty XI ustanowił święto Imienia Maryi (obchodzone do dziś 12 września w rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej). Cudowną obronę Warszawy przed bolszewikami przypisano Matce Bożej.

Nuncjusz apostolski Pignatelli, późniejszy papież Innocenty XII, powiedział do hetmana Stanisława Jabłonowskiego: „Szczęśliwe narody, które mają taką historię, jak Polska, szczęśliwszego od was nie widzę państwa, gdyż wam jedynym zechciała być Królową Maryja, a to jest zaszczyt nad zaszczyty i szczęście niewymowne; obyście to tylko zrozumieli sami”.

Kłaniam się Państwu, życząc Błogosławionego i Dobrego Roku, Mariusz Górniak, Wydawnictwo Fine.

[«] powrót
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Ułanów
W jukach wożą wina dzbanki,
kochają ich lublinianki.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,