uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Święto 3 maja 2012 r. Krótka defilada
obejrzyj galerię

Obchody tegorocznego Święta Konstytucji 3 Maja w Krakowie nie różniły by się prawie niczym, gdyby nie fakt, że o mało co zbrakło by na ulicach miasta oczekiwanej przez mieszkańców i turystów Kawalerii. Oczywiście wszyscy wiemy, że światem rządzi bezduszna ekonomia czyli pieniądz, ale trudno w to uwierzyć, że w mieście zabrakło "grosza" na pokrycie choćby kosztów paliwa przywiezienia koni na defiladę. Tylko dzięki determinacji i uporowi współczesnych ułanów ze Szwadronu Niepołomice, którzy skrzyknęli się i na własny koszt przywieźli konie, doszło do parady na ul. Basztowej. Wzięli w niej udział:

 • ZNAMIEC Jan,
 • GRUSZKA Tomasz,
 • KOZŁOWSKI Janusz,
 • KUJAWSKI Wojciech,
 • MAŁCZYŃSKI Piotr,
 • NOWAK Maciej,
 • NOWAK Tomasz,
 • REJDYCH Mirosław,
 • TELEGA Wacław,
 • URBANEK Marek,
 • WILKOSZ Robert,
 • ŻMUDZKI F. Paweł

Była to zresztą bardzo krótka defilada, gdyż nie mogliśmy, jak co roku, przejechać "Traktem Królewskim" spod Wawelu ulicami Grodzką przez Rynek Główny i Floriańską pod Barbakan. Pozwolono nam tylko na przejazd ul. Basztową, i choć był to bardzo krótki występ, licznie zgromadzona ludność podziękowała nam burzliwymi brawami. Trzeba mieć tylko nadzieję, że kolejne uroczystości patriotyczne organizowane w tym szczególnym mieście, jakim bez wątpienia jest Kraków, będą miały lepszą organizację i oprawę na jaką zasługują.

Opracował: por. kaw. och. Franciszek Paweł Żmudzki

[«] powrót [»] zobacz galerię zdjęć
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
DAK
Jam koszary dawniej miał
kiedy Papa o mnie dbał.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,