uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Zawody CSI w Krakowie
W dniach 29 - 31 sierpnia na Krakowskich Błoniach odbędą się po raz pierwszy od zakończenia II Wojny Światowej Międzynarodowe Zawody Konne w Skokach - CSI**. Równolegle odbywać się będą obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej połączone z pokazami i kawaleryjską rewią. Patronat nad imprezą objęli Minister Obrony Narodowej oraz Prezydent Miasta Krakowa.
W sobotę 30 sierpnia w imprezie weźmie też udział Szwadron Niepołomice w Barwach 8 Pułku Ułanów księcia Józefa Poniatowskiego.

Około godziny 11-tej zostanie otwarty dla publiczności kawaleryjski biwak. Ułani oprowadzą po nim i pokażą umundurowanie i sprzęt kawaleryjski. W przerwach między konkursami odbędą się:
  • pokaz musztry paradnej
  • pokazy władania białą bronią
  • pokaz wiernie zrekonstruowanej trzykonnej taczanki z CKM - jednej z dwóch w Polce
  • defilada przed trybuną honorową,
Poza Szwadronem Niepołomice udział wezmą:
  • Sekcja Kawalerii w barwach 8 PU z KJ "Szarża" z Belęcina
  • Sekcja Kawalerii w barwach 3 PSK z KS "Bór" z Toporzyska

Szczegóły organizacyjne poszczególnych dni dostępne na stronie:

http://www.csikrakow.pl/
[«] powrót
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2018!
z mistrzowskim zdjęciem

Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2018! W tym roku z MISTRZOWSKIM zdjęciem

[»]
Nie żyje płk Zbigniew Makowiecki (1917-2017)
24 października 2017 roku, w swoim domu w Londynie, zmarł Pan Pułkownik Zbigniew Makowiecki, bohater świata szwoleżerów, ułanów i strzelców konnych. Archetyp kawalerzysty. Cześć Jego Pamięci.

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2017
Obchody Święta 8 Pułku Ułanów, czyli niezwykła uroczystość z dnia 18 marca 2017 roku.

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Ułanów
Po majątki na Podole
pułk dwunasty rusza w pole.

[»]
 
Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Producent Kopert, Koperty, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,