uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
12 kwietnia - warto coś zrobić wspólnie
Gdyby nie było ludzi ambitnych i chętnych do realizowania swoich pomysłów, nic nigdy by nie powstało.

W pewne wiosenne południe, wypadające w drugi dzień Świąt Wielkanocnych 2004 roku, na wspólne pogawędki spotkała się grupa znajomych połączonych wspólną ideą- zamiłowaniem do koni i tradycji kawaleryjskich. Andrzej Kita, Jan Znamiec, Andrzej Kisiel, Tomasz Bała, Grzegorz Ciemierz oraz Grzegorz Wojtaczka, bo o nich mowa, zgodnie stwierdzili, że wyjazdy w Bieszczady i starty w zawodach military w tym nielicznym gronie to dla nich zdecydowanie za mało. Jednak potraktowali wspólne doświadczenia, jako świetny zalążek stworzenia czegoś większego... Z tej rozmowy zrodził się pomysł na utworzenie Samodzielnej Grupy Operacyjnej „NIEPOŁOMICE” działającej w barwach 8 Pułk Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego.

Charyzma i samozaparcie jej członków sprawiło, że osób zaangażowanych w tę ideę nieustannie przybywa i grono 8 Pułku się powiększa.
[«] powrót
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Ułanów
Weneryczny i pijański
to jest czwarty pułk ułański.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,