uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego - zaproszenie

W imieniu Koła Pułkowego i Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego zapraszamy na uroczystości Święta Pułku, które w tym roku obchodzić będziemy w sobotę 16 marca.Program uroczystości:

9.00 Spotkanie w kawiarni Europejska
10.00 Msza Święta w Kolegiacie Św. Anny
11.00 Przemarsz Kawalerii ulicami Św. Anny i Grodzką na Plac Ojca Adama Studzińskiego
11.20 Apel Poległych pod Krzyżem Katyńskim na Placu Ojca Adama Studzińskiego
12.00 Uroczysty Apel na dziedzińcu Wawelu
12.45 Zejście do krypt Świętego Leonarda i Srebrnych Dzwonów i zaciągnięcie warty honorowych przed sarkofagami Szefa Pułku Księcia Józefa Poniatowskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Jana III Sobieskiego.
15.00 Wręczenie Odznak Honorowych Szwadronu Niepołomice na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach.
15.30 Spotkanie towarzyskie na Zamku w Niepołomicach.

Zapraszamy

Prezes Koła Pułkowego
Dowódca Szwadronu
8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego
Kazimierz Tratkiewicz
rtm K.O. Jan Znamiec

[«] powrót
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2018!
z mistrzowskim zdjęciem

Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2018! W tym roku z MISTRZOWSKIM zdjęciem

[»]
Nie żyje płk Zbigniew Makowiecki (1917-2017)
24 października 2017 roku, w swoim domu w Londynie, zmarł Pan Pułkownik Zbigniew Makowiecki, bohater świata szwoleżerów, ułanów i strzelców konnych. Archetyp kawalerzysty. Cześć Jego Pamięci.

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2017
Obchody Święta 8 Pułku Ułanów, czyli niezwykła uroczystość z dnia 18 marca 2017 roku.

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Ułanów
Krzywa buzia, krzywa nózia
to ułani księcia Józia.

[»]
 
Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Producent Kopert, Koperty, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,