uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Majówka z Kawalerią 2009 - zaproszenie
Szanowni Państwo!

Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić na wspólne obchody Święta Konstytucji 3 maja, tym razem w połączeniu z dwudniowym przygotowaniem i manewrami oddziału kawalerii na terenie Stadniny pod Zamkiem w Niepołomicach. Przy tej okazji gorąco zapraszamy Państwa do bliższego poznania tradycji i historii Kawalerii II RP.

Zachęcamy także do przypomnienia sobie tego wydarzenia w latach poprzednich z Galerii na stronie:
www.ulani.pl
2008 r., 2007 r., 2006 r., 2005 r.

1 maja - piątek

Stadnina pod Zamkiem w Niepołomicach:
  • 12.00-14.00 przygotowania do przeglądu mundurowego
  • godz.14.00 przegląd mundurowy w szyku konnym na terenie parcours pod Zamkiem
  • godz.15.00 przejazd przez Niepołomice
  • 17.00 pokaz musztry paradnej na terenie parcours Niepołomice

Także w tym dniu w Krakowie:

O godzinie 19.00 wystąpi kabaret Loch Camelot z Lekcją Śpiewania 28 i 7/8 pt. "Szanujmy wspomnienia …nie wszystko do kosza" (koncert potrwa do godz. 21:00). Tegoroczny pierwszomajowy koncert "Szanujmy wspomnienia... nie wszystko do kosza!" w zamierzeniu organizatorów ma zapowiadać cykl corocznych majowych spotkań z piosenką łatwą, lekką i przyjemną.

Spotkanie odbędzie się w konwencji koncertu z cyklu Lekcja Śpiewania, gdzie głównym wykonawcą jest zebrana publiczność, natomiast artyści Kabaretu Loch Camelot jedynie pomagają śpiewać.

Dla uczestników koncertu przygotowano tysiąc trzysta śpiewników.

Do pobrania: Śpiewnik [.pdf]

2 maja - sobota

Stadnina pod Zamkiem w Niepołomicach:
  • godz.15.00 -17.00 ćwiczenia z musztry konnej i władania bronią białą na terenie parcours Stadniny Niepołomice (mundury polowe, kulbaki)

Także w tym dniu w Krakowie:

W tym roku w ramach Krakowskiej Majówki, 1 i 2 maja, będzie można bezpłatnie zwiedzić Wieżę Bazyliki Mariackiej.
Ponadto, 1 maja w godzinach od 11.00 do 15.30 każdy wchodzący na Wieżę otrzyma płytę "Krakowscy artyści dla Krakowa".

Święto Konstytucji 3 Maja

Program uroczystości krakowskich:

godz. 10.00 Msza św. w katedrze na Wawelu; przygotowanie szyku konnego na Bulwarach Wiślanych przy Wzgórzu Wawelskim
godz. 11.00 Gotowość do wymarszu; Formowanie szyku na Wzgórzu Wawelskim
godz. 11.15 Złożenie wspólnego wieńca od Społeczności Krakowa i Małopolski pod Krzyżem Katyńskim pl. św. Idziego
godz. 11.30 Pochód patriotyczny z Wawelu na plac Matejk (ulicami: Podzamcze, Straszewskiego, Franciszkańską, Grodzką, Floriańską)
godz. 12.00 Uroczystość patriotyczna przed Grobem Nieznanego Żołnierza pl. Matejki
godz. 17.00 29. Lekcja śpiewania "Majowa Jutrzenka" przygotowana przez Loch Camelot we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Polskiej Piosenki "Refren" i Biblioteką Polskiej Piosenki.


Serdecznie Zapraszamy!

[«] powrót
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Ułanów
Może spać spokojnie mama,
co ma syna u Bystrama.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,