uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Bitwa Warszawska 1920. Relacja z premiery filmu
obejrzyj galerię

29.09.2011 r. ułani Szwadronu Niepołomice w Barwach 8 Pułku Ułanów ks. Józefa Poniatowskiego uczestniczyli w premierze filmu Jerzego Hoffmana „Bitwa Warszawska 1920”, która odbyła się w kinie Cinema City w Galerii Kazimierz w Krakowie. Wszyscy byli ubrani w mundury, co wzbudzało powszechne zainteresowanie. Na uroczystość przybyli twórcy filmu, jak również sam reżyser Jerzy Hoffman oraz odtwórca głównej roli, znany polski aktor – Borys Szyc. W swoim przemówieniu przed projekcją, reżyser docenił rolę grup rekonstrukcyjnych w produkcji filmu, a także podziękował kawalerzystom za uświetnienie premiery. Gdy na sali zgasło światło, wszyscy z zaciekawieniem wpatrywali się w ekran. Duże wrażenie robiły zdjęcia Sławomira Idziaka. Warto tutaj nadmienić, że „Bitwa Warszawska 1920” została, jako pierwszy polski filmy, zrealizowana w technologii 3D. Efekty były imponujące, co po chwila ktoś odchylał się na fotelu, aby nie zostać ugodzonym szablą lub rozjechanym przez pędzące konie. Nie zabrakło też romantycznych scen pomiędzy głównymi bohaterami: Janem Krynickim (Borys Szyc), a Olą (Natasza Urbańska). Po zakończeniu seansu ułani zostali zaproszeni na bankiet.

Ułani wybrali się na premierę nie tylko dlatego, że film dotykał tematyki historycznej, ale przede wszystkim dlatego że sami brali udział w jego produkcji w ubiegłym roku, podczas „Komarowskiej Potrzeby”. Wielu odnalazło się na ekranie, co było dla nich pewnego rodzaju nagrodą za ogromny wysiłek i zaangażowaniE podczas czterech wyczerpujących dni zdjęciowych.

Podsumowywując: Premierę filmu „Bitwa warszawska 1920” można zaliczyć do udanych. Ułani po raz kolejny pokazali, że kawaleria to nie tylko rekonstrukcje bitew i defilady, ale też liczne wydarzenia kulturalne.

Jakub Znamiec

[«] powrót [»] zobacz galerię zdjęć
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Ułanów
W boju krepkij, w mirie sławnyj,
dwadcat tretij prawosławnyj.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,