uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Cud Nad Puszczą czyli kawaleryjska impreza w Niepołomicach
obejrzyj galerięWarszawiacy mieli swój Cud nad Wisłą w Osowie w dniach 14-15 sierpnia, zaś w małopolsce przy dzwięku sygnałówki, kawalerzyści wyruszyli spod Klubu Jazdy Konnej „Pod Żubrem” w Niepołomicach na całodniowy rajd, nazwany Cudem Nad Puszczą, który zainicjował Jan Znamiec z 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego.

Jak wiadomo "za mundurem panny sznurem", więc jeźdźcom towarzyszył również konny tramwaj, gdzie przypadło miejsce niewiastom i pozostałym zaproszonym na imprezę osobom. Początkowo panowie zarzekali się, że kawaleria i wojsko to wyłącznie męska sprawa, lecz gdy na pierwszym postoju dołączyła do ułanów jedna amazonka na swoim koniu o imieniu Subiekt, wywołała spore emocje, gdyż nie do końca sprostała swoimi umiejętnościami trudom sztuki jeździeckiej i kilkakrotnie wierzchowiec mógł pobiegać sam, bez ciążącego mu na grzbiecie jeźdźca. Inne damy nie dały jednak za wygraną i bez problemu uratowały honor swej płci, bo gdy później również im przypadło zasiąść w siodła, radziły sobie bez żadnych trudności. Żartowano i śpiewano bez końca, a jadący w taborze Jarosław Banasik niestrudzenie akompaniował na gitarze. Jedni wsiadali na konie, inni ustępując miejsca w siodle, przesiadali się na wesoły tramwaj, by i tam korzystać z innych walorów imprezy.

Podczas odpoczynku konie mogły spokojnie delektować się trawą, zaś uczestnicy posilić przy grillu i ogrzać oraz osuszyć przy ognisku. Niestety deszcz okazał się na tyle zdradziecki, że nie dość, iż przemoczył wszystkich to dodatkowo ziemia stała się bardzo śliska i co po części przyczyniło się do nieszczęśliwego wypadku. Jeden z ułanów wywrócił się ze swoim koniem- Husarzem i przekoziołkował wraz z nim. Dla jeźdźca skończyło się na szczęście tylko pęknięciem ręki i założeniem kołnierza usztywniającego odcinek szyjny kręgosłupa. Dlatego w niedzielę, gdy wyjechano trenować jeszcze wojskowe szyki, koniowi przyszło już iść pod innym jeźdźcem.

Artykuł ukazał się na www.jazdakonna.pl
[«] powrót [»] zobacz galerię zdjęć
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Ułanów
Gdzie koń chudy, ułan tłusty,
to jest pułk dwudziesty szósty.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,