uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
28-29 sierpnia - Zawody Kawaleryjskie w Niepołomicach
obejrzyj galerięGrunt to zdrowa rywalizacja, a nie ma lepszej niż podczas towarzyskich zawodów. Zorganizowano je dlatego w Niepołomicach. Na początku odbył się przegląd, podczas którego oceniano jeźdźców i stan ich sprzętu jeździeckiego. Stanowił on dla nich dobrą okazję do krytycznego spojrzenia na swoje umundurowanie i wyeliminowania wszelkich niedociągnięć związanych również z troczeniem siodła.

Konkurs skoków i władanie szablą nie tylko były wyzwaniem dla kawalerzystów, lecz przyciągnęły też sporą publikę, zwłaszcza, gdy ułani tworzący Krakowską Grupę Kaskaderów Konnych popisywali się swymi umiejętnościami. Nawet wyśmienici jeźdźcy mało kiedy potrafią wskoczyć na pędzącego galopem konia czy siedząc już na nim, zebrać leżącą na ziemi czapkę. Oni natomiast ponad to wszystko wykonali jeszcze wiele innych ryzykownych numerów- ciągnęli jak zazwyczaj Andrzeja Kisiela za koniem, gdy on trzymał się za ogon. Później użyczając mu dwóch końskich grzbietów, na których mógł postawić nogi, pędzili galopem, bądź w podobnej konwencji wisiał on głową w dół, trzymając się rękami uchwytów przy siodłach, zaś nogi pozostawiając pod nadzorem kolegów.

Ryzyko jest tu wliczone w koszt, podobnie jak ponoszą je kawaleryjskie konie, które nie raz zdarzyło się jeźdźcom przykrócić o ucho. Wszyscy starają się jednak przed wszystkim dobrze bawić, a drobne blizny traktować niczym zaszczytne rany zdobyte na polu boju.
[«] powrót [»] zobacz galerię zdjęć
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
DAK
Z dumy rośnie moje serce,
bo przoduje w woltyżerce.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,