uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2018!
z mistrzowskim zdjęciem
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną Gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej:

NUMEROWANY! Limitowany!
Kalendarz Ułański Anno Domini 2018!


IX Edycja. Kontynuacja serii!Niniejszym przedstawiamy Państwu 13. stronicowe,
IX, super oryginalne wydanie Kalendarza Ułańskiego
o ściśle limitowanym nakładzie.

RZECZ KOMPLETNIE NIEZWYKŁA!!!
Każdy egzemplarz kalendarza jest numerowany,
czyli każdy jest jeden jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny!


PONADTO!!! Zdjęcie formatu A3,
które zajęło I miejsce w konkursie fotografii wojskowej!


Prawdziwa Gratka dla Kolekcjonerów!

Prezentujemy w tym wydaniu kilkanaście wspaniałych - mistrzowskich - zdjęć historycznych przedstawiających życie polskiej Kawalerii.
Ich autorem jest jeden z najwybitniejszych fotografów wojskowych - Narcyz Witczak-Witaczyński.
Zdjęcia współistnieją z treściami, które pozwalają odkrywać niezwykłe wydarzenia lub wręcz w nich niemalże uczestniczyć - czytając fragmenty osobistych wspomnień.

Wszystko to razem ujęto w optymalny formacie:
A3 (297x420 mm).

Dołączone do kalendarza Kalendarium Ułańskie, pozwoli Państwu - jak zawsze - pamiętać o najważniejszych:
  • wydarzeniach,
  • bitwach,
  • szarżach
  • i datach w historii Polskiej Jazdy, jak: święta Pułków Kawalerii, czy Dywizjonów.


Jak w poprzednich latach w naszym Kalendarzu Ułańskim ujęte zostały WSZYSTKIE święta NMP

Ponadto znajdą Państwo tu także tradycyjny, czytelny kalendarz imienin na każdy dzień, a także fazy księżyca
i inne..

Wszystko to we wspaniałym połączeniu, powodującym niesamowite przeniesienie w czasie ? by umożliwić Państwu udział w Żywej lekcji historii.

Serdecznie Zapraszamy!

Nakład kalendarza jest ściśle ograniczony!

Zakupu można dokonać poprzez formularz zamówień na stronie:

http://kalendarz.ulani.pl


gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zamówienia lub wysyłając e-mail na adres:
kalendarz2018@ulani.pl


Słowo od Wydawcy:

Szanowni Państwo, w 2018 - bez wątpienia niezwykle szczególnym - roku będziemy świętować okrągłą, bo 100-letnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Warto sobie jednakże uświadomić, że 1918 rok nie był końcem, a zaledwie początkiem walki i pracy nad odbudową naszej ojczyzny. I z całą pewnością trwa to do dzisiaj. Tak bowiem, jak blisko 100 lat temu Polacy musieli bronić - ledwie co odzyskanych - ziem przed atakującymi bolszewikami, tak i współcześnie widać jasno, że nic raz na zawsze nie jest nam dane.

Wolność, o którą walczyły pokolenia naszych rodaków i za którą przelana została rzeka krwi, wymaga stałej ochrony i pielęgnacji. Mówiąc o wolności mam także (a nawet zwłaszcza) na myśli wolność osobistą, wolność wyboru i wolność słowa. Bez takiej wolności każda inna jest tylko pustym, nic nie znaczącym sloganem.

Chrońmy zatem naszą wolność, dbajmy o nią i nie dajmy jej sobie odebrać, bo jest ona najcenniejszym dobrem, który bardzo łatwo stracić, a niezwykle trudno odzyskać!

Najnowszą, dziewiątą edycję Kalendarza Ułańskiego, ilustrują zdjęcia chorążego kawalerii Wojska Polskiego, Narcyza Witczaka-Witaczyńskiego (29.10.1898 - 27.03.1943).

Ten wybitny fotograf wojskowy, po ucieczce z domu rodzinnego 13 sierpnia 1915 wstąpił jako ochotnik do 2 szwadronu ułanów Legionu Puławskiego. Za udział w szarży pod Krechowcami odznaczony został w niepodległej Polsce orderem Virtuti Militari. Następnie walczył wraz z I Korpusem Polskim gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego przeciwko bolszewikom. W kolejnych latach był parokrotnie aresztowany, ranny i przetrzymywany w obozach jenieckich. 22 lipca 1919 zbiegł z obozu we Frankfurcie nad Odrą do Polski.

22 sierpnia 1919 ponownie wstąpił do 1 Pułku Ułanów Krechowieckich. 7 września 1919 został przeniesiony do Szwadronu Przybocznego Naczelnika Państwa. W wojnie polsko-bolszewickiej brał udział w walkach na froncie wołyńskim. 21 września 1931 przeniesiony do 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie. Wraz z pułkiem wziął udział w kampanii wrześniowej 1939. Po kapitulacji powrócił do Garwolina i rozpoczął pod pseudonimem ?Kościesza? tworzenie konspiracyjnej organizacji. 17 lipca 1942 aresztowany przez niemieckie władze okupacyjne. Więziony na Pawiaku do grudnia 1942, a następnie w obozie na Majdanku, gdzie zginął 27 marca 1943. 15 kwietnia 1997 odznaczony pośmiertnie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Armii Krajowej.

Od początku swojej służby w Szwadronie Przybocznym dokumentował przy pomocy fotografii dzieje Wojska Polskiego, a szczególnie codzienne życie kawalerii. Jako jeden z nielicznych miał prawo fotografowania marszałka Józefa Piłsudskiego i najważniejszych osobistości II RP.


Kłaniam się Państwu, życząc Dobrego Roku, Mariusz Górniak, Wydawnictwo Fine.

[«] powrót
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Strzelców Konnych
Zbiorowisko chłopców dwornych,
to jest siódmy strzelców konnych.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,