uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 

ZAWODY W NIEPOŁOMICACH

Data: 2007-06-02

Miejsce: Niepołomice

Uczestnicy:
Reprezentacja Szwadronu Niepołomice w barwach 8 Pułku Ułanów księcia Józefa Poniatowskiego
Reprezentacja Klubu Jazdy Konnej „Pod Żubrem” w Niepołomicach
reprezentacje innych klubów jeździeckich z regionu

Przebieg wydarze:

W dniach 2 i 3 czerwca 2007 roku na terenie hipodromu Stadniny Niepołomice odbyły się Regionalne Zawody w Skokach, Ujeżdżaniu i Militari. Konkursy te towarzyszyły Dniom Niepołomic. Nagłe burze i obfite opady deszczu spowodowały, że zawody odbyły się na trudnym, błotnistym terenie. Szwadron Niepołomice reprezentowało dwóch umundurowanych zawodników: mjr. kaw. ochot. Andrzej Kita oraz rtm. kaw. ochot. Jan Znamiec. Sekcję sportową Szwadronu reprezentowała Marzena Antończyk, która startowała w konkursach L i LL na koniu Galant-Polsmak.

Jan Znamiec startował w konkursie klasy L na koniach Karbid (2x) oraz Junior (2x). W konkursie ujeżdżenia L1 na koniu Wiwat zajął 3 miejsce, a w konkursie P1 na koniu Karbid 7 miejsce, a na koniu Wiwat 8 miejsce.

Andrzej Kita natomiast uczestniczył w zawodach klasy L i P w skokach.

Po konkursach ujeżdżenia i skoków dowódca Szwadronu poprowadził konny przemarsz sekcji z pocztem sztandarowym i taczanką po ulicach Niepołomic co wpisało się już w uświetnienie święta miasta. Przemarsz zakończył się na hipodromie i płynnie przeszedł w zawody militari – konkursy władania szablą i lancą konno. Pierwszy raz zawody te nosiły miano Memoriału Andrzeja Leśniaka

W obu konkursach bezkonkurencyjny okazał się strzelec konny Bartłomiej Przybyś reprezentujący barwy 3 Pułku Strzelców Konnych.

Drugie miejsce zajął kpr. kaw. ochot. Grzegorz Wojtaczka, a trzecie rtm. kaw. ochot. Jan Znamiec – obaj Szwadron Niepołomice. W zawodach brali jeszcze udział trzej reprezentanci Szwadronu: chor. kaw. ochot. Krzysztof Fularski, wachm. kaw. ochot. Rafał Kowalski oraz kpr. kaw. ochot. Paweł Bosch. Sędzią głównym konkursów militari był por. kaw. ochot. Franciszek Paweł Żmudzki.

[«] powrt

 

 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Andrzejów
Każda większa w pułku draka
to jest dzieło A. Leśniaka

Postać jakby z bajki dana –
Andrzej – Pierwsza Pułku Szklana

Wszystkie panie z serca wita
miękki Andrzej – twarda Kita

Smukła kibić, ch… dębowy
to jest Jędruś plutonowy


[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,