uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 

ZAWODY W BAŁTOWIE

Data: 2007-05-19

Miejsce: Bałtów

Uczestnicy:
Reprezentacja Szwadronu Niepołomice w barwach 8 Pułku Ułanów księcia Józefa Poniatowskiego w składzie:
Jarosław Banasik
Krzysztof Dyk
Zdzisław Krzyżostaniak
Stanisław Jucha

Przebieg wydarze:

W dniu 20 maja 2007 roku w Ośrodku Jeździeckim „Kraina Koni” w Bałtowie, odbyły się I Zawody Jeździeckie o Puchar Starosty Ostrowieckiego. Gros wysiłków organizacyjnych związanych z zawodami wziął na siebie ułan Krzysztof Dyk – na co dzień instruktor jazdy konnej w tym ośrodku. Wsparcie Szwadronu Niepołomice stanowili ułani Banasik, Krzyżostaniak i Jucha, którzy już w godzinach przedpołudniowych 19 maja stawili się w pełnej gotowości w Bałtowie. Cała pozostała część dnia upłynęła na przygotowaniach i próbach. Ułani brali udział w ustawianiu przeszkód, przygotowaniu stanowisk dla koni oraz próbach kadryla i treningu przed pokazem władania białą bronią. W podziękowaniu ułan Dyk zabrał kolegów na wieczorne „safari” po robiącym duże wrażenie Zwierzyńcu ośrodka.

Po krótkiej nocy ostatnie, poranne przygotowania i wreszcie otwarcie zawodów. Po pierwszej konkurencji z niecierpliwością oczekiwany przez publiczność pokaz władania białą bronią w wykonaniu ułanów Banasika i Dyka. Fachowy komentarz oglądającym zapewnił ułan Krzyżostaniak. Po drugiej konkurencji czwórka ułanów ze śpiewem na ustach poprowadziła na ujeżdżalnię cztery amazonki, które wykonały piękny kadryl w rytm muzyki z filmu „Ogniem i mieczem”. Trzecia konkurencja i start ułana Dyka na koniu Hesta. Dobry występ jedynego zawodnika w mundurze zakończony zajęciem IV miejsca.

I znów Żółte Ułany wmurowali swoją cegiełkę w rozwój sportu jeździeckiego.

[«] powrt

 

 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Szwoleżerów
Ciesz się młody szwoleżerze,
masz protekcje w Belwederze.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,