uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Deszczowe manewry
obejrzyj galerię

Realizując plany działania naszego Szwadronu (między innymi więcej spotkań celem pogłębienia przyjaźni jego członków i ćwiczenia musztry konnej) w 2008 roku, 19 kwietnia odbyły się pierwsze z zaplanowanych na ten rok manewry. Korzystając z okazji spotkania się prawie wszystkich członków Szwadronu, połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i zaprosiliśmy krawca z firmy specjalizującej się w szyciu mundurów historycznych, aby zdjął miarę z naszych ułanów i uszył dla nich mundury polowe. To zadanie udało się nam zrealizować w sposób doskonały i perfekcyjny, świadczyć to może również o naszej dyscyplinie i zorganizowaniu. W nowych polowych mundurach na pewno pokażemy się na niejednej rekonstrukcji historycznej i to nie tylko w tym roku.

Główny cel naszego spotkania wypadł nam nieco gorzej, ale nie ze względu na brak dyscypliny, tylko z uwagi na pogodę, która pokrzyżowała nam szyki. Przez cały dzień padał deszcz, a jedynie co się zmieniało w pogodzie to jego intensywność. Jednak nieduża, ale najbardziej zaprawiona grupa naszych ułanów w sile jednej sekcji, dosiadła koni i ruszyła w teren ćwiczyć musztrę w siodle. Po dwóch godzinach nastąpiła przerwa w ćwiczeniach i wszyscy udali się na zasłużony ciepły posiłek. Jak na prawdziwe manewry przystało nie obyło się też bez przygód. Jeden z koni skaleczył się w nogę i musiał spotkać się z weterynarzem, jednak rana nie była zbyt poważna i po jej opatrzeniu koń mógł wrócić do szyku. Trochę zmarznięci, zmęczeni i lekko przemoczeni wróciliśmy do stajni, ale humory dopisywały, kwatermistrz w klubie oficerskim wszystkich "rozgrzał" i to nie tylko ciepłym słowem. Mimo złej aury plan działania został zrealizowany i już wszyscy czekamy na kolejne spotkanie w terenie podczas dwudniowych manewrów przed Świętem 3-Maja.

Franciszek Paweł Żmudzki
kwatermistrz
ułan z Krakowa

[«] powrót [»] zobacz galerię zdjęć
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Andrzejów
Każda większa w pułku draka
to jest dzieło A. Leśniaka

Postać jakby z bajki dana –
Andrzej – Pierwsza Pułku Szklana

Wszystkie panie z serca wita
miękki Andrzej – twarda Kita

Smukła kibić, ch… dębowy
to jest Jędruś plutonowy


[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,