uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Medale dla ułanów z Niepołomic
obejrzyj galerię29 listopada br. pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Matejki w Krakowie punktualnie o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczystość z okazji 176 rocznicy wybuchu powstania listopadowego.
Podczas tej uroczystości kilkanaście osób związanych ze współczesnym ruchem kawaleryjskim otrzymało srebrne Medale Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej za ofiarną działalność dla społeczeństwa i za wychowywanie patriotyczne dzieci i młodzieży w oparciu o historię narodu, o chwałę oręża polskiego i pamięć o męczeństwie naszego narodu, za budowanie w sercach dzieci i młodzieży pomników pamięci dla bohaterów II Rzeczypospolitej i bohaterów zrywów niepodległościowych, za kultywowanie tradycji kawalerii polskiej.

Decyzją Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa srebrne Medale otrzymało dwóch członków Szwadronu Niepołomice: ułan Jarosław Banasik z Pacanowa i ułan Zdzisław Krzyżostaniak z Nowego Sącza.

Pozostałe osoby odznaczone:
Mariusz Giergiel z Krakowa, Cezary Kowalski z Koniecpola, Wojciech Lietz z Gliwic, Ryszard Matejko z Andrychowa, Damian Plinkiewicz z Krakowa, Sylwester Targosz z Zarzyc Małych, Małgorzata Wierciak z Brodów, Teodora Woyciechowska-Wawrzyk z Czernihowa, Andrzej Wojtyna z Warszawy, Anna Wyczesany z Brzeska, Jerzy Wyczesany z Brzeska, Maria Wyczesany z Brzeska, Bolesław Zaręba z Andrychowa, porucznik Wacław Zawada z Lublina - kombatant, ułan 21 PU.
[«] powrót [»] zobacz galerię zdjęć
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
DAK
Jedenasty odparzony,
do taborów przydzielony.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,