uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Zmarł płk Roman Marceli Bąk – Bąkowski
Szanowni Koledzy Kawalerzyści!
Odszedł od nas znany nam wszystkim i tryskający zawsze humorem i żywotnością, ostatni Dowódca Kawalerii, długoletni Szef Studium Wojskowego przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, pułkownik kawalerii Roman Marceli Bąk Bąkowski.


W środę dnia 21 grudnia 2005 roku o godzinie 13.00 odbędzie się msza święta przy urnie z prochami pułkownika w kościele św. Agnieszki w Krakowie. Następnie o godzinie 14.30 przy wejściu głównym na cmentarzu Rakowickim w Krakowie zostanie sformowany kondukt pogrzebowy. Całością spraw organizacyjnych związanych z pogrzebem kieruje wnuk pułkownika Pan Bąkowski-Koi, a całością wojskowego udziału w pogrzebie pułkownik Wilk.

Proszę uprzejmie rtm Jana Znamca o objęcie kierownictwa nad całością wystąpienia w pogrzebie formacji kawaleryjskich. Pana rtm Mikołaja Reya, rtm Jana Znamca, mjr Włodzimierza Wowę Brodeckiego i rtm Henryka Bugajskiego proszę uprzejmie o wspólne rozpatrzenie możliwości sformowania przy bramie cmentarza Rakowickiego kolumny ułanów na koniach by w ten sposób pożegnać Kawalerzystę. Pomysł należałoby uzgodnić z Urzędem Miasta, Policją, Żandarmerią i Organizatorami. Oczywiście nie może nas zabraknąć w tym przypadku również w pieszym kondukcie pogrzebowym.

Do 21 grudnia 2005 roku jest kilka dni i każdy może odpowiednio przygotować ekwipunek i umundurowanie. Proszę tutaj zwrócić uwagę na wyniki przeglądu przed wystąpieniem 11 listopada 2005 roku i uwag, jakie nam udzielił Rotmistrz Mikołaj Rey dokonujący przeglądu. W przypadku udziału koni rozładowanie i załadowanie nastąpi w pobliżu Muzeum AK. Proszę uprzejmie o meldowanie telefoniczne stanu gotowości do uroczystości pogrzebowych.

Z wyrazami szacunku Zbigniew Strzeżywój – Burzyński
tel.: 0 (510) 14 14 21

Więcej informacji:
 • Kraków w Jubileuszowym 2000 Roku Pańskim - Roman Marceli Bąk-Bąkowski - płk. w st. spocz. - BIP_78 maj 2000 r.
 • List otwarty cz. II - Roman Marceli Bąk-Bąkowski - płk w st.spocz. - BIP_79/80 czerwiec/lipiec 2000 r.
 • Roman Marceli Bąk-Bąkowski - Weteran Jazdy Polskiej. Załącznik do moich wspomnień w 95. roku moich urodzin - cz. I
 • płk Roman Marceli Bąk-Bąkowski (1910-2005)
 • [«] powrót
   
   Szukaj:
  » Nowości w ułani.pl
  Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
  Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

  [»]
  Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
  Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

  [»]
  Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
  Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

  [»]
  » Żurawiejki w ułani.pl
  Pułk Strzelców Konnych
  Z całej Polski zbieranina,
  to są strzelcy z Garwolnia.

  [»]
   
  
  Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,