uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2016!
W tym roku z mapą Polski z XV w.
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną Gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej:

NUMEROWANY! Limitowany!
Kalendarz Ułański Anno Domini 2016!


VII Edycja. Kontynuacja serii!Niniejszym przedstawiamy Państwu 13. stronicowe,
VI, super oryginalne wydanie Kalendarza Ułańskiego
o ściśle limitowanym nakładzie.

RZECZ KOMPLETNIE NIEZWYKŁA!!!
Każdy egzemplarz kalendarza jest numerowany,
czyli każdy jest jeden jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny!


PONADTO!!! Mapa Polski z XV w!!!
obejmująca teren wojny 1914-1918


Prawdziwa Gratka dla Kolekcjonerów!

Prezentujemy w tym wydaniu kilkanaście wspaniałych zdjęć historycznych przedstawiających temat polskiej Kawalerii.
Zdjęcia współistnieją z treściami, które pozwalają odkrywać niezwykłe wydarzenia lub wręcz w nich niemalże uczestniczyć - czytając fragmenty osobistych wspomnień.

Wszystko to razem ujęto w optymalny formacie:
A3 (297x420 mm).

Dołączone do kalendarza Kalendarium Ułańskie, pozwoli Państwu - jak zawsze - pamiętać o najważniejszych:
  • wydarzeniach,
  • bitwach,
  • szarżach
  • i datach w historii Polskiej Jazdy, jak: święta Pułków Kawalerii, czy Dywizjonów.


Jak w zeszłym roku, ale uzupełnione w naszym Kalendarzu Ułańskim ujęte zostały WSZYSTKIE święta NMP - od ponad 400 już lat Królowej Polski.

Ponadto znajdą Państwo tu także tradycyjny, czytelny kalendarz imienin na każdy dzień, a także fazy księżyca
i inne..

Wszystko to we wspaniałym połączeniu, powodującym niesamowite przeniesienie w czasie – by umożliwić Państwu udział w Żywej lekcji historii.

Serdecznie Zapraszamy!

Ten oto Kalendarz proponujemy Państwu w bardzo atrakcyjnej cenie 35 zł.

Nakład kalendarza jest ściśle ograniczony!

Zakupu można dokonać poprzez formularz zamówień na stronie:

http://kalendarz.ulani.pl


gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zamówienia lub wysyłając e-mail na adres:
kalendarz2016@ulani.pl


Słowo od Wydawcy:

Szanowni Państwo, w roku 2016 będziemy mieć okazję uczcić Mistrza Słowa, Króla Obrazu, Henryka Sienkiewicza. Mija bowiem - jak to już zostało wspomniane na początku - 100 lat od Jego śmierci i 170 lat od chwili narodzin. Zmarł, nie doczekawszy się tak bardzo upragnionej wolności. Wolności, do zdobycia której - z całą pewnością - przyczynił się w sposób bezapelacyjny. To bowiem Jego słowa brzmiały w głowach ułanów pod Rokitną, pod Kostiuchnówką, pod Rafajłową, a później pod Komarowem i wszędzie tam, gdzie walczył i ginął - za wolność - polski żołnierz. Poniżej przytaczam fragment artykułów, które pojawiły się tuż po śmierci Henryka Sienkiewicza i najpiękniej zaświadczą o tym, kim był ten wyjątkowy człowiek i jak bardzo kogoś takiego obecnie potrzebujemy.

Czy pamiętacie tę chwilę, w której na ziemi polskiej zajaśniała jego Trylogja?
Był to czas ciszy cmentarnej. Była to noc bezgwiezdna narodu. Były to lata szare, jesienne, otulone w mgły gęste, rozśpiewane wichurą żałosną. Wszystkie głowy się pochyliły i wszystkie skurczyły się dusze. Jakby zagasły ostatnie nadzieje. Okres pozytywizmu, po krótkim rozbudzeniu umysłów, zostawił tylko popioły i zaludnił kraj cały zjadaczami chleba. Poezja wlokła za sobą swe złamane skrzydła i zabrakło wielkiego dzwonu, któryby budził duchy uśpione. A ucisk był coraz większy, a mrok coraz gęstszy, a beznadziejność coraz tragiczniejsza.
Wtedy to przemówił on. Wiedziano o nim, że przerasta swych rówieśników talentem, ale ani jego "Na marne", ani humoreski "Z teki Worszyłły", ani feljetony Litwosa, ani nawet cudny sentyment "Hani" i "Janka muzykanta" nie wróżyły nam, że blizka już chwila, w której, jak słup ognia, stanie przed nami wielki poeta narodowej przeszłości, wielki budziciel duchów i jeden z największych artystów słowa polskiego.
"Ogniem i mieczem" było więcej niż arcydziełem literatury. Księga ta stała się czynem narodowym, stała się dzwonem olbrzymim, który rozbujał się nad ziemią mogił i krzyżów, nad martwotą serc, nad tragedją rąk skrępowanych i całą polską Golgotą. Napróżno krytyka koteryjna lub mierząca łokciem ówczesnej "postępowości" każdy twór ducha ludzkiego, usiłowała przekonać Polskę, że gwiazda Sienkiewiczowska jest tylko małą iskierką. Serce narodu stało się sędzią najwyższym. Zrozumieliśmy dzwon, wzywający na wielkie "Alleluja" Ojczyzny i błogosławiliśmy słońce, które nad polską ziemią zapalił genjusz poety...


Kłaniam się Państwu, życząc Błogosławionego i Dobrego Roku, Mariusz Górniak, Wydawnictwo Fine.

[«] powrót
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
DAK Lubelski im. płk Włodzimierza Potockiego
Z artylerii konnej dzieci
najdzielniejszy jest dak trzeci.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,