uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
01 listopada 2013 r.
obejrzyj galerię

Jak co roku, w dniu 01 listopada, ułani ze Szwadronu Niepołomice w Barwach 8 Pułku Ułanów ks. Józefa Poniatowskiego wystawili wartę honorową na Cmentarzu Rakowickim pod pomnikiem tragicznie poległych ułanów z tego pułku w 1923 roku. Ten zaszczytny obowiązek wpisał się już na stałe do działań naszego Szwadronu. W tym roku dopisała piękna "złota polska jesień" i łatwiej było pełnić służbę na tym honorowym posterunku przy pięknie odnowionym z inicjatywy naszego Szwadronu postumencie pomnika. Wartę zaciągnęli:

  • STAWOSKI Jacek,
  • STELMACH Jakub,
  • TELEGA Wacław,
  • ŻMUDZKI Andrzej,
  • ŻMUDZKI Franciszek Paweł.

Oczywiście nie zabrakło również przedstawicieli Koła Pułkowego 8 PU na czele z Prezesem Kazimierzem TRATKIEWICZEM. W samo południe, po dokonaniu zmiany warty, na posterunku honorowym delegacja Rodziny Pułkowej złożyła kwiaty u stóp pomnika.

Jako spadkobiercy ułanów 8 PU, nie zapomnieliśmy także o miejscach pochówku innych ułanów z naszego pułku. I tak, jak co roku, w przeddzień Święta Zmarłych obeszliśmy miejsca ich wiecznego spoczynku, nie tylko na Cmentarzu Rakowicki, ale również w Batowicach, Borku Fałęckim i Wieliczce, dając tym wyraz, że pamiętamy o tych, którzy kiedyś wywalczyli mam wolność i tak pięknie Swoja służbą wpisali się w dzieje polskiego oręża.

Opracował: por. kaw. och. Franciszek Paweł ŻMUDZKI

[«] powrót [»] zobacz galerię zdjęć
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Szwoleżerów
Kto w Suwałkach robi dzieci,
szwoleżerów to pułk trzeci.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,