uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Jubileusz 10. rocznicy powstania Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5 PSK
obejrzyj galerię

W 2013 roku przypada 10. rocznica powstania Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5 Pułku Strzelców Konnych i z tej okazji jest organizowanych wiele imprez kawaleryjskich, sportowych oraz edukacyjno - patriotycznych.

Jedną z nich były zorganizowane w dniach 19 maja br., w Woli Radłowskiej, "Małopolskie Zawody Oddziałów Kawalerii Ochotniczej - Militari". Brali w nich udział reprezentanci Szwadronu Niepołomice w Barwach 8 PU ks. Józefa Poniatowskiego, Szwadronu Podkarpacie w Barwach 20 PU im. Króla Jana III Sobieskiego, gospodarze, w Barwach 5 PSK i goście nie zrzeszeni. Skrócony program zawodów obejmował konkurs władania białą bronią: "Szablą i lancą" oraz konkurs skoków przez przeszkody: Klasy LL i Klasy L.


Podczas tych uroczystości jednym z punktów programu było wręczenie Medali 10-lecia oddziału osobom, które przyczyniły się do jego powstania i rozwoju. Wśród wyróżnionych znaleźli się też przedstawiciele naszego Szwadronu w osobach: rtm. kaw. och. Jan ZNAMIEC i por. kaw. och. Franciszek Paweł ŻMUDZKI, aktu dekoracji dokonał Prezes Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5 PSK rtm. kaw. och. Zbigniew RADOŃ.


Opracował: por. kaw. och. Franciszek Paweł Żmudzki

[«] powrót [»] zobacz galerię zdjęć
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2018!
z mistrzowskim zdjęciem

Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2018! W tym roku z MISTRZOWSKIM zdjęciem

[»]
Nie żyje płk Zbigniew Makowiecki (1917-2017)
24 października 2017 roku, w swoim domu w Londynie, zmarł Pan Pułkownik Zbigniew Makowiecki, bohater świata szwoleżerów, ułanów i strzelców konnych. Archetyp kawalerzysty. Cześć Jego Pamięci.

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2017
Obchody Święta 8 Pułku Ułanów, czyli niezwykła uroczystość z dnia 18 marca 2017 roku.

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Ogólnokawaleryjska
Prawda to od wieków znana
nie masz pana na ułana.

[»]
 
Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Producent Kopert, Koperty, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,