uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
W hołdzie poległym
Prezent na Święto Pułkowe 8 PU

Z okazji tegorocznego Święta Pułkowego 8 PU księcia Józefa Poniatowskiego Wojskowy Zespół Wokalny KONSONANS działający przy Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie przygotował prezent dla wszystkich posiadaczy i sympatyków barw starego złota, a także dla wszystkich miłośników tradycji polskiej kawalerii, szczególnie tej z okresu kampanii wrześniowej 1939 r. Specjalnie na tą okazję zespół nagrał piosenkę "Zostały tylko ślady podków".

KONSONANS "Zostały tylko ślady podków" (plik mp3)

Piosenka ta po raz pierwszy została wykonana na ostatnim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu w 1987 roku, kiedy to już dało się odczuć pewną polityczną "odwilż" w polskiej kulturze. Za wykonanie tej piosenki Zespół Primo Voto otrzymał nagrodę Złoty Pierścień w kategorii piosenek estradowych. Autor słów Włodzimierz Ścisłowski poświęcił ją swemu Ojcu rtm. Apolinaremu Ścisłowskiemu z 1 PU Krechowieckich, który poległ we wrześniu 1939 w walce z sowietami.

Piosenka stała się więc czymś w rodzaju ogniwa pośredniego pomiędzy tym co odeszło na zawsze - mrocznym okresem panowania w Polsce socjalizmu, a tym co znów powróciło na zawsze - tradycjami chwały polskiego oręża a kawalerii w szczególności.

Zespół KONSONAS postanowił włączyć tę piosenkę do swojego stałego repertuaru. Autorem aranżacji jest Mariusz Maliga. W podkładzie muzycznym wykorzystano fragment ścieżki dźwiękowej z filmu "Hubal" dla lepszego zobrazowania dalszego tekstu.

Zespół dokonał nagrania w składzie (na zdjęciu od lewej): Jarosław Banasik, Sylweriusz Tomalski, Rafał Rój i Mariusz Maliga.

ułan Jarosław Banasik

[«] powrót
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2018!
z mistrzowskim zdjęciem

Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2018! W tym roku z MISTRZOWSKIM zdjęciem

[»]
Nie żyje płk Zbigniew Makowiecki (1917-2017)
24 października 2017 roku, w swoim domu w Londynie, zmarł Pan Pułkownik Zbigniew Makowiecki, bohater świata szwoleżerów, ułanów i strzelców konnych. Archetyp kawalerzysty. Cześć Jego Pamięci.

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2017
Obchody Święta 8 Pułku Ułanów, czyli niezwykła uroczystość z dnia 18 marca 2017 roku.

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pan Porucznik
Na tarancie z...
Pan Porucznik jak z żurnala.

[»]
 
Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Producent Kopert, Koperty, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,