uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Popis Szwadronu Niepołomice w dniu 8 maja 2010 r.
obejrzyj galerię

Koledzy

W dniu 8 maja 2010 Szwadron Niepołomice poddał się weryfikacji swoich kwalifikacji przewidzianych regulaminem Federacji Kawalerii Ochotniczej określanej jako "Popis". Popis przeprowadzony został przez por. Roberta Woronowicza i rtm.kaw.ochot. Dariusza Waligórskiego W sposób pozytywny zweryfikowane zostały umiejętności czterech sekcji Szwadronu Niepołomice, które w szyku konnym zaliczyły wymagane elementy musztry. W sposób pozytywny zweryfikowane zostały stopnie dowódcy Szwadronu Niepołomice Jana Znamca, który od tej pory ma prawo do noszenia stopnia rotmistrza Kawalerii Ochotniczej oraz dowódców plutonów I - Pawła Żmudzkiego i II - Jana Urbana, którym przysługuje prawo do noszenia stopnia porucznika Kawalerii Ochotniczej. W stosunku do ułanów, którzy uczestniczyli w popisie wystąpię z wnioskiem o nadanie im odznak Federacji Kawalerii Ochotniczej jak również nadane zostaną im stopnie odzwierciedlające ich zaangażowanie i umiejętności. W stosunku zaś do ułanów, którzy wykazali brak zaangażowania w zgrupowaniach szkoleniowe i nie wzięli udziału w popisie zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe, do których należeć będę również stosowne zmiany w strukturze organizacyjnej Szwadronu Niepołomice określone w odrębnym rozkazie.

Najcenniejszym dorobkiem popisu są jednak umiejętności, które ułani Szwadronu Niepołomice nabyli w trakcie czynionych do niego przygotowań i to zarówno w szyku konnym jaki i pieszym.

Obecnie Szwadron Niepołomice przygotowuje do popisu trzy kolejne sekcje.

Pragnę podziękować Panu por. Robertowi Woronowiczowi za formę i sposób przeprowadzenia popisu. Dzięki olbrzymiej wiedzy i kulturze osobistej Pana por. Roberta Woronowicza sam Popis nie był tylko egzaminem, ale przede wszystkim niezwykle cenną lekcją szkoleniową.

Dowódca Szwadronu Niepołomice

Rtm.kaw.ochot. - Jan Znamiec

[«] powrót [»] zobacz galerię zdjęć
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
DAK
Z dumy rośnie moje serce,
bo przoduje w woltyżerce.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,