uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
I Biennale "Koń w sztuce" im. Juliusza Kossaka!

Szanowni Państwo

pozwalam sobie przedstawić Państwu program I Biennale "Koń w sztuce" im. Juliusza Kossaka Niepołomice 2009, którego współorganizatorem jest Szwadron Niepołomice. Z założeniach ma to być cykliczne biennale zajmujące się prezentacją Sztuki, której natchnieniem jest koń. W tym roku będzie to prezentacja malarstwa historycznego zebranego w zbiorach Muzeum Narodowego w Sukiennicach, wśród których są obrazy J. Matejki, J. Branda, P. Michałowskiego.

Biennale jest projektem artystycznym, którego realizacja planowana jest na terenie Niepołomic oraz Zamku Królewskiego w Niepołomicach w dniach 6.11.- 14.11.09, jako wydarzenie łączące święto Hubertusa ze Świętem Niepodległości 11 listopada.

Pierwsza taka w Polsce inicjatywa środowisk twórczych i miłośników koni, ma na celu przybliżyć i wspierać budowę nowej tradycji i kultury związanej z wielowiekową obecnością koni zarówno w kulturze jak i tradycji historycznej Polski.

Niepołomice jako prężny ośrodek promocji obcowania z końmi, poprzez stacjonujący tu Szwadron Niepołomice 8. Pułku Ułanów Ks. Józefa Poniatowskiego oraz jako mocny punkt na mapie kulturalnej regionu dzięki działalności Fundacji Zamku Królewskiego i współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie są idealnym miejscem dla zorganizowania wydarzenia, które ma szansę przedstawić nowe kulturotwórcze oblicze Niepołomic w skali ogólnokrajowej, a nawet europejskiej.

Planujemy, aby Biennale jako projekt wielowątkowy, składało się z prezentacji kolekcji malarstwa historycznego ze zbiorów Muzeum Narodowego, malarstwa współczesnego, w tym rysunku i fotografii, wystawy precjozów oraz koncertu pieśni ułańskich. Dodatkową atrakcją byłaby plenerowa zabawa związana z gonitwą Hubertusa, konkurs historyczno-artystyczny dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz specjalny "Dzień Sarmacki", w trakcie, którego przybliżylibyśmy szerszej publiczności ten wyjątkowo barwny okres w historii Polski.

Wszystkich serdecznie zapraszam prosząc o potwierdzenie swojego uczestnictwa w poszczególnych fragmentach imprezy.

Jan Znamiec

[«] powrót
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Strzelców Konnych
Z Francji swój początek wiedzie,
a wsród strzelców jest na przedzie.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,