ułani, konie, Ksiązę Józef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona główna
 
 
 

Kawaleryjski Kodeks Postępowania z Koniem
 
Ponieważ Członkowie Szwadronu Niepołomice realizują swoje statutowe cele używając pod siodłem i w zaprzęgu koni, każdy ma obowiązek przestrzegania Kawaleryjskiego Kodeksu Postępowania z Koniem opracowanego na podstawie materiałów PZJ:

  1. Szwadron Niepołomice w ślad za Międzynarodową Federacją Jeździecką FEI oraz PZJ oczekuje, że wszystkie osoby zaangażowane w jakikolwiek sposób w kultywowanie tradycji kawaleryjskich i sporty konne, będą przestrzegać zasad niniejszego Kodeksu Postępowania z Koniem oraz przyjmą do wiadomości, że w każdym przypadku dobro konia musi być sprawą nadrzędną i nigdy nie może być podporządkowane współzawodnictwu sportowemu ani celom komercyjnym.
  2. Na wszystkich etapach treningu i przygotowań konia do wystąpień kawaleryjskich i startu w zawodach, dobro konia musi stać ponad wszelkimi innymi wymaganiami. Dotyczy to stałej opieki, metod treningu, starannego obrządku, kucia i transportu.
  3. Konie i kawalerzyści muszą być wytrenowani, kompetentni i zdrowi zanim wezmą udział w zawodach. Odnosi się to także do podawania leków i środków medycznych, zabiegów chirurgicznych zagrażających dobru konia lub ciąży klaczy, oraz do przypadków nadużywania pomocy
  4. Imprezy kawaleryjskie i zawody sportowe nie mogą zagrażać dobru konia. Wymaga to zwrócenia szczególnej uwagi na teren imprez i zawodów, powierzchnię podłoża, pogodę, warunki stajenne, kondycję koni i ich bezpieczeństwo także podczas podróży powrotnej z imprez kawaleryjskich i zawodów.
  5. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić koniom staranną opiekę po zakończeniu imprez kawaleryjskich i zawodów sportowych, a także humanitarne traktowanie po zakończeniu kariery sportowej. Dotyczy to właściwej opieki weterynaryjnej obrażeń odniesionych na imprezach i zawodach, spokojnej starości, ewentualnie eutanazji.
Szwadron Niepołomice zachęca wszystkie osoby działające w sporcie jeździeckim do stałego podnoszenia swojej wiedzy oraz umiejętności dotyczących wszelkich aspektów współpracy z koniem.
 
 
» Regulamin
» Barwy i Tradycji
» Organizacyjny
» Członkowski
» Odznaki
» Wyszkolenia Oddziału
» Wyszkolenia FKO
» Kawaleryjski Kodeks Postępowania z Koniem
» Struktura Szwadronu
 
 
 
 
 
Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Producent Kopert, Koperty, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, Ściana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,