uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 

MEDALE DLA UŁANÓW

Data: 2006-11-29

Miejsce: Kraków

Uczestnicy:
jak niżej

Przebieg wydarze:

29 listopada br. pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Matejki w Krakowie punktualnie o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczystość z okazji 176 rocznicy wybuchu powstania listopadowego.

Podczas tej uroczystości kilkanaście osób związanych ze współczesnym ruchem kawaleryjskim otrzymało srebrne Medale Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej za ofiarną działalność dla społeczeństwa i za wychowywanie patriotyczne dzieci i młodzieży w oparciu o historię narodu, o chwałę oręża polskiego i pamięć o męczeństwie naszego narodu, za budowanie w sercach dzieci i młodzieży pomników pamięci dla bohaterów II Rzeczypospolitej i bohaterów zrywów niepodległościowych, za kultywowanie tradycji kawalerii polskiej.

Decyzją Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa srebrne Medale otrzymało dwóch członków Szwadronu Niepołomice: ułan Jarosław Banasik z Pacanowa i ułan Zdzisław Krzyżostaniak z Nowego Sącza.

Pozostałe osoby odznaczone:

Mariusz Giergiel z Krakowa, Cezary Kowalski z Koniecpola, Wojciech Lietz z Gliwic, Ryszard Matejko z Andrychowa, Damian Plinkiewicz z Krakowa, Sylwester Targosz z Zarzyc Małych, Małgorzata Wierciak z Brodów, Teodora Woyciechowska-Wawrzyk z Czernihowa, Andrzej Wojtyna z Warszawy, Anna Wyczesany z Brzeska, Jerzy Wyczesany z Brzeska, Maria Wyczesany z Brzeska, Bolesław Zaręba z Andrychowa, porucznik Wacław Zawada z Lublina - kombatant, ułan 21 PU.

[«] powrt

 

 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2018!
z mistrzowskim zdjęciem

Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2018! W tym roku z MISTRZOWSKIM zdjęciem

[»]
Nie żyje płk Zbigniew Makowiecki (1917-2017)
24 października 2017 roku, w swoim domu w Londynie, zmarł Pan Pułkownik Zbigniew Makowiecki, bohater świata szwoleżerów, ułanów i strzelców konnych. Archetyp kawalerzysty. Cześć Jego Pamięci.

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2017
Obchody Święta 8 Pułku Ułanów, czyli niezwykła uroczystość z dnia 18 marca 2017 roku.

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Ułanów
Zawsze dzielny i bojowy
to trzynasty pułk różowy.

[»]
 
Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Producent Kopert, Koperty, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,