uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Wigilia po kawaleryjsku
obejrzyj galerięWigilia to czas pojednania i spotkań przy wspólnym stole. Zamek w Niepołomicach miał takich niezwykłych gości 17 grudnia 2004 roku. Na tę kolację przybyli nie tylko kawalerzyści z 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego, lecz także ich bliscy i przyjaciele, by wszyscy razem spędzić ten wyjątkowy wieczór.

Była to pierwsza wspólna Wigilia dla tego już dość licznego grona. Właśnie dlatego tak bardzo ważne było by nikogo na niej nie zabrakło.

Jako że Święta to czas refleksji, podsumowano dotychczasową działalność 8 Pułku, niemal każdemu złożono imienne podziękowania aż na końcu wśród wielu pięknych życzeń pojawiło się to najważniejsze- by rok 2005 stał się kontynuacją tego, co z wysiłkiem budowano przez wiele poprzedzających go miesięcy.

Gdy zaś nadszedł dzień poprzedzający Boże Narodzenie, dopełniono jeszcze jednego zwyczaju. Zwierzęta są ściśle wkomponowane w scenę narodzin Jezusa, dlatego i dziś nie można o nich zapomnieć, w szczególności gdy koń to dla ułana najwierniejszy druh i przyjaciel. Symboliczne łamanie się opłatkiem ze swym wierzchowcem to tylko jeden z wielu przykładów tej specyficznej więzi.

Marta Polaczek
[«] powrót [»] zobacz galerię zdjęć
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2018!
z mistrzowskim zdjęciem

Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2018! W tym roku z MISTRZOWSKIM zdjęciem

[»]
Nie żyje płk Zbigniew Makowiecki (1917-2017)
24 października 2017 roku, w swoim domu w Londynie, zmarł Pan Pułkownik Zbigniew Makowiecki, bohater świata szwoleżerów, ułanów i strzelców konnych. Archetyp kawalerzysty. Cześć Jego Pamięci.

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2017
Obchody Święta 8 Pułku Ułanów, czyli niezwykła uroczystość z dnia 18 marca 2017 roku.

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Ułanów
O siódemce czy wy wiecie,
to beliny lewe dziecię.

[»]
 
Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Producent Kopert, Koperty, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,