uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Jeździć konno może każdy!!! Wielka Wronowiecka 2004
obejrzyj galerię"Jeździć konno może każdy"- to idea przyświecająca Fryderykowi Walaszkowi, organizatorowi kolejnej gonitwy "Wielka Wronowiecka”" przy swoje stajni "Pod dębami" w Andrychowie. Dlatego podczas tej imprezy na swe wierzchowce wsiedli wszyscy- od najmłodszych do najstarszych, ułani, sportowcy czy też jeźdźcy westernowi.

Całość rozpoczęła parada do Kościoła Św. Bartłomieja, w której wzięli udział wszyscy zawodnicy, a zaraz później wystartował w pogoni z czasem i przeszkodami pierwszy uczestnik gonitwy. Do pokonania była trasa zawierająca liczne utrudnienia, bo zarówno typowe dla skoków stacjonaty, jak i crossowe przeszkody- zbudowane np. z pnia drzewa, bądź z balików słomy, a poziom trudności podnosiły też wąskie mostki i stromy zjazd, które sprawnie należało pokonać. Liczył się przede wszystkim czas, bo za nie skoczenie przeszkody dodawano 3 sekundy karne, a za jej zrzucenie 2 sekundy. Niestety wśród 51 startujących uczestników nie wszystkim udało się ukończyć bieg, lecz na wieczornym wręczeniu nagród każdy otrzymał dyplom uczestnika i koszulkę, a dla konia flo. Dla pierwszej piętnastki czekały już nagrody rzeczowe, a za miejsce trzecie (Maciej Zaremba na koniu Dolar), drugie (Mateusz Walaszek na Emiltonie) i pierwsze (Krzysztof Młynarczyk na Rogerze) przyznano dodatkowo piękne puchary i nagrody pieniężne.

Gonitwa była główną ideą imprezy, ale nie jedyną atrakcją. Oczy widzów cieszył też niezwykły konkurs na potęgę skoku, w którym wystarowało 9 zawodników. Ta rywalizacja zakończyła się dopiero na wysokości 160 cm, którą pomyślnie pokonał już tylko jeden zawodnik- Stanisław Kumorek na Dolarze i został tym samym zwycięzcą tej konkurencji.

Przed wręczeniem nagród odbył się także pokaz rycerski, a poprzedzało go jeszcze niezwykłe widowisko w wykonaniu Krakowskiej Grupy Kaskaderów Konnych. Popisali się oni umiejętnościami władania szablą i lancą, ścinali długim batem plastikowe kubeczki z głów ochotników z widowni, a także swoimi zdolnościami dżigiterskimi- wskakiwali i zeskakiwali z pędzących koni, chowali się za siodła, zbierali czapki z ziemi czy włóczyli jednego z siebie za końskim ogonem. Wielki aplauz wywołała „poczta węgierska”, czyli stanie w rozkroku na dwóch koniach, gdy te pędzą przed siebie.

Imprezę Fryderyk Walaszek zakończył bardzo optymistycznie- zapraszając wszystkich na Wielką Wronowiecką 2005 w pierwszą sobotę września.

Marta Polaczek
[«] powrót [»] zobacz galerię zdjęć
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Andrzejów
Każda większa w pułku draka
to jest dzieło A. Leśniaka

Postać jakby z bajki dana –
Andrzej – Pierwsza Pułku Szklana

Wszystkie panie z serca wita
miękki Andrzej – twarda Kita

Smukła kibić, ch… dębowy
to jest Jędruś plutonowy


[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,