uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
9-10 października - Wyjazd na manewry w Bieszczady
obejrzyj galerięBieszczady czarują swym urokiem nie tylko wiosną, dlatego warto poświęcić trochę czasu na pakowanie i mimo niewielkiej ilości wolnych dni, zabrać ze sobą konie i wyruszyć przed siebie.

Po dotarciu do ulubionej miejscowości- Łukowe, koło Baligrodu, mimo dość słotnego weekendu, jeźdźcy i konie nie próżnowali. Za dnia trenowano szyki, w strugach deszczu przemierzając bieszczadzką krainę.

Niektórzy pozostali na kwaterach również znaleźli sobie interesujące zajęcia- według nich na zewnątrz panował upał nie do zniesienia, więc postanowili udać się na spacer nad rzeczkę, by tam zaznać ochłody i orzeźwienia. Rozebrawszy się więc do stroju stosownego dla plażowiczów, z ręcznikami na ramieniu i w zdobytych na współlokatorkach klapkach, pomaszerowali raźnie na dach budynku, by tam oddawać się kąpieli- czy słonecznej, to bardzo wątpliwe. Po stosownej sesji fotograficznej był jeszcze trunek niskoalkoholowy przy miejscowym sklepiku i nuta zrozumienia w spojrzeniu przybyłej w czapce i z parasolem starszej pani. Jak zauważył jeden z chłodzących się trunkiem ułanów: "Tej Pani też jest gorąco, bo chroni się przed słońcem pod parasolką".

Gdy oficerowie ubrani w mundury i płaszcze, pojawili się konno przy sklepie, obrazek był dość ciekawy, choć każdy uważał, że wszystko z nim w porządku i jest jak najbardziej normalny.

Zaś gdy nadeszła noc, resztę energii można było spożytkować w inny sposób i poświęcić swą ułańską fantazję dla uprzyjemnienia wieczoru paniom.
[«] powrót [»] zobacz galerię zdjęć
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Strzelców Konnych
Tęga mina, pusta głowa,
to są strzelcy z Hrubieszowa.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,