uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Tętniące kopyta
obejrzyj galerięW sobotę 18 września znów zadrżała ziemia od tętniących kopyt na sąsiadującym z zamkiem w Niepołomicach parkurze. Dzikie okrzyki kawalerzystów miały zachęcić konie do boju, tym razem nie na polu bitwy, jak w latach dwudziestych XX wieku, lecz do walki o najlepsze miejsce wśród wszystkich przybyłych ułanów.

Inicjatywa połączenia dobrej zabawy z kultywowaniem historycznych tradycji, świetnie się sprawdziła. Gospodarzami byli kawalerzyści z 8 Pułku Ułanów im. Księcia Józefa Poniatowskiego z Krakowa, zaś licznie zjechał się też 21 Pułk Ułanów Nadwiślańskich z Andrychowa. Najpierw zmagano się w konkurencji skoków, którą to wygrał jeden z gości- Mateusz Walaszek na Emiltonie, przejeżdżając oba nawroty bez żadnego punktu karnego, zaś wśród zawodników z 4 punktami karnymi najlepszy czas miał startujący w barwach gospodarzy Paweł Brosch na Makarze i zajął tym samym II miejsce.

Skakać umie wielu jeźdźców, lecz władanie białą bronią i równoczesne kontrolowanie konia to sztuka, którą opanowali już nieliczni. Tu właśnie cały urok ułańskich tradycji. Sprawne cięcie i umiejętne pchnięcia szablą, a wszystko to wykonane z pędzącego galopem wierzchowca. Podobnie jak trzy tygodnie wcześniej, Grzegorz Wojtaczka pokazał, iż nie ma sobie równych i na koniu Zamęt, zajął I miejsce. Nie jednak nagrody i wygrana były najważniejsze, lecz zdrowa rywalizacja i dobra zabawa. Uczestniczyli doświadczeni kawalerzyści oraz najmłodsi, były też debiuty w konkurencji szabli, tak jeźdźców jak i koni.

Wszystko skończyło się z uśmiechem, przemarszem ułanów przez miasto i później wspólnym grillem.

Marta Polaczek
[«] powrót [»] zobacz galerię zdjęć
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Ułanów
Piją z beczki - nie pijani,
to bydgoscy są ułani.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,