|
 |
 |
 |
 |
 |
|
|
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2018! z mistrzowskim zdjęciem |
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną Gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej:
NUMEROWANY! Limitowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2018!
IX Edycja. Kontynuacja serii!
Niniejszym przedstawiamy Państwu 13. stronicowe, IX, super oryginalne wydanie Kalendarza Ułańskiego o ściśle limitowanym nakładzie.
RZECZ KOMPLETNIE NIEZWYKŁA!!!
Każdy egzemplarz kalendarza jest numerowany, czyli każdy jest jeden jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny!
PONADTO!!! Zdjęcie formatu A3, które zajęło I miejsce w konkursie fotografii wojskowej!
Prawdziwa Gratka dla Kolekcjonerów!
Prezentujemy w tym wydaniu kilkanaście wspaniałych - mistrzowskich - zdjęć historycznych przedstawiających życie polskiej Kawalerii.
Ich autorem jest jeden z najwybitniejszych fotografów wojskowych - Narcyz Witczak-Witaczyński.
Zdjęcia współistnieją z treściami, które pozwalają odkrywać niezwykłe wydarzenia lub wręcz w nich niemalże uczestniczyć - czytając fragmenty osobistych wspomnień.
Wszystko to razem ujęto w optymalny formacie: A3 (297x420 mm).
Dołączone do kalendarza Kalendarium Ułańskie, pozwoli Państwu - jak zawsze - pamiętać o najważniejszych:
- wydarzeniach,
- bitwach,
- szarżach
- i datach w historii Polskiej Jazdy, jak: święta Pułków Kawalerii, czy Dywizjonów.
Jak w poprzednich latach w naszym Kalendarzu Ułańskim ujęte zostały WSZYSTKIE święta NMP
Ponadto znajdą Państwo tu także tradycyjny, czytelny kalendarz imienin na każdy dzień, a także fazy księżyca i inne..
Wszystko to we wspaniałym połączeniu, powodującym niesamowite przeniesienie w czasie ? by umożliwić Państwu udział w Żywej lekcji historii.
Serdecznie Zapraszamy!
Nakład kalendarza jest ściśle ograniczony!
Zakupu można dokonać poprzez formularz zamówień na stronie:
http://kalendarz.ulani.pl
gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zamówienia lub wysyłając e-mail na adres: kalendarz2018@ulani.pl
Słowo od Wydawcy:
Szanowni Państwo, w 2018 - bez wątpienia niezwykle szczególnym - roku będziemy świętować okrągłą, bo 100-letnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Warto sobie jednakże uświadomić, że 1918 rok nie był końcem, a zaledwie początkiem walki i pracy nad odbudową naszej ojczyzny. I z całą pewnością trwa to do dzisiaj. Tak bowiem, jak blisko 100 lat temu Polacy musieli bronić - ledwie co odzyskanych - ziem przed atakującymi bolszewikami, tak i współcześnie widać jasno, że nic raz na zawsze nie jest nam dane.
Wolność, o którą walczyły pokolenia naszych rodaków i za którą przelana została rzeka krwi, wymaga stałej ochrony i pielęgnacji. Mówiąc o wolności mam także (a nawet zwłaszcza) na myśli wolność osobistą, wolność wyboru i wolność słowa. Bez takiej wolności każda inna jest tylko pustym, nic nie znaczącym sloganem.
Chrońmy zatem naszą wolność, dbajmy o nią i nie dajmy jej sobie odebrać, bo jest ona najcenniejszym dobrem, który bardzo łatwo stracić, a niezwykle trudno odzyskać!
Najnowszą, dziewiątą edycję Kalendarza Ułańskiego, ilustrują zdjęcia chorążego kawalerii Wojska Polskiego, Narcyza Witczaka-Witaczyńskiego (29.10.1898 - 27.03.1943).
Ten wybitny fotograf wojskowy, po ucieczce z domu rodzinnego 13 sierpnia 1915 wstąpił jako ochotnik do 2 szwadronu ułanów Legionu Puławskiego. Za udział w szarży pod Krechowcami odznaczony został w niepodległej Polsce orderem Virtuti Militari. Następnie walczył wraz z I Korpusem Polskim gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego przeciwko bolszewikom. W kolejnych latach był parokrotnie aresztowany, ranny i przetrzymywany w obozach jenieckich. 22 lipca 1919 zbiegł z obozu we Frankfurcie nad Odrą do Polski.
22 sierpnia 1919 ponownie wstąpił do 1 Pułku Ułanów Krechowieckich. 7 września 1919 został przeniesiony do Szwadronu Przybocznego Naczelnika Państwa. W wojnie polsko-bolszewickiej brał udział w walkach na froncie wołyńskim. 21 września 1931 przeniesiony do 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie. Wraz z pułkiem wziął udział w kampanii wrześniowej 1939. Po kapitulacji powrócił do Garwolina i rozpoczął pod pseudonimem ?Kościesza? tworzenie konspiracyjnej organizacji. 17 lipca 1942 aresztowany przez niemieckie władze okupacyjne. Więziony na Pawiaku do grudnia 1942, a następnie w obozie na Majdanku, gdzie zginął 27 marca 1943. 15 kwietnia 1997 odznaczony pośmiertnie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Armii Krajowej.
Od początku swojej służby w Szwadronie Przybocznym dokumentował przy pomocy fotografii dzieje Wojska Polskiego, a szczególnie codzienne życie kawalerii. Jako jeden z nielicznych miał prawo fotografowania marszałka Józefa Piłsudskiego i najważniejszych osobistości II RP.
Kłaniam się Państwu, życząc Dobrego Roku, Mariusz Górniak, Wydawnictwo Fine. |
[«] powrót |
|
|
|
|
|
|
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
|