uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
Obchody Święta Pułkowego 8PU
obejrzyj galerięW tym roku obchody Święta Pułkowego 8 Pułku Ułanów ks.J.Poniatowskiego miały bardzo bogaty program - jak corocznie odbyła się Msza Św. za dusze poległych i pomordowanych oraz zmarłych Ułanów Księcia Józefa, oddano hołd prochom Pierwszego Dowódcy Pułku – Księcia Józefa w krypcie na Wawelu, a w czasie uroczystego apelu przed katedrą przyjęto nowych członków Stowarzyszenia z ośrodków Niepołomice i Bolęcin, nadając im prawo używania barw pułkowych.
Po uroczystościach odbyło się spotkanie całej Rodziny Pułkowej.
Także już tradycyjnie odbyły się kawaleryjskie zawody halowe, w KJ Szarża im. 8 Pułku Ułanów w Bolęcinie, gdzie rywalizowano o Nagrodę Przechodnią – lancę wz. francuskiego – ufundowaną przez „korpus oficerski” Stowarzyszenia.

Zaplanowano także udział w formie rekonstrukcji historycznych parad kawalerii w oficjalnych obchodach Miasta Krakowa z okazji rocznic patriotycznych 3-go i 8-go maja oraz innych imprezach i zawodach kawaleryjskich.

Jakub Osterwa-Czekaj
Zarząd Stowarzyszenia Koło Pułkowe
8 Pułku Ułanów ks.J.Poniatowskiego
20 marca 2005

[«] powrót [»] zobacz galerię zdjęć
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2018!
z mistrzowskim zdjęciem

Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2018! W tym roku z MISTRZOWSKIM zdjęciem

[»]
Nie żyje płk Zbigniew Makowiecki (1917-2017)
24 października 2017 roku, w swoim domu w Londynie, zmarł Pan Pułkownik Zbigniew Makowiecki, bohater świata szwoleżerów, ułanów i strzelców konnych. Archetyp kawalerzysty. Cześć Jego Pamięci.

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2017
Obchody Święta 8 Pułku Ułanów, czyli niezwykła uroczystość z dnia 18 marca 2017 roku.

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Andrzejów
Każda większa w pułku draka
to jest dzieło A. Leśniaka

Postać jakby z bajki dana –
Andrzej – Pierwsza Pułku Szklana

Wszystkie panie z serca wita
miękki Andrzej – twarda Kita

Smukła kibić, ch… dębowy
to jest Jędruś plutonowy


[»]
 
Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Producent Kopert, Koperty, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,