uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 

TOWARZYSKIE ZAWODY KAWALERYJSKIE

Data: 2005-06-18

Miejsce: Klub Jazdy Konnej "Pod Żubrem"

Uczestnicy:
jak niżej

Przebieg wydarze:

W sobotę 18 czerwca 2005 roku na terenie Klubu Jazdy Konnej "Pod Żubrem" w Niepołomicach zostały rozegrane "towarzyskie" zawody kawaleryjskie, w trakcie których rozegrane zostały następujące konkursy:

- władania szablą,
- władania lancą,
- skoki przez przeszkody klasy LL,
- skoki przez przeszkody klasy L.

W zawodach wzięli udział przede wszystkim ułani 8 Pułku Ułanów ze Szwadronu Niepołomice oraz cywilni sympatycy jazdy konnej i zdrowej rywalizacji sportowej. Gościem honorowym zawodów był Prezes Stowarzyszenia 8 Pułku Ułanów im ks. Józefa Poniatowskiego Pan Kazimierz TRATKIEWICZ. Po solidnej rozgrzewce i przygotowaniu parkuru, przy pięknej słonecznej pogodzie i dźwiękach marszowej muzyki o godzinie 15.00 rozpoczęły się zawody. W pierwszej konkurencji władania szablą oceniane były dwa parametry: ilość zdobytych punktów i czas przejazdu, jak się później okazało bardzo ważny parametr. Jednak nie wszystko odbyło się tak, jak byśmy sobie tego życzyli, już podczas pierwszego przejazdu w konkurencji władania szablą nie obyło się bez "strat", ze względu na kontuzję z zawodów musiał wycofać się ułan Andrzej Kisiel. Konkurencję tą wygrał ułan Grzegorz WOJTACZKA na koniu "Zamęt", drugie miejsce zajął rotm. Jan ZNAMIEC na koniu "Wiwat", a na miejscu trzecim uplasował się rotm. Andrzej LEŚNIAK na koniu "Zino", z tą samą ilością punktów lecz słabszym czasem.

W konkurencji władania lancą, gdzie również brana była pod uwagę ilość zdobytych punktów i łączny czas dwóch przejazdów zdecydowanym faworytem i zwycięzcą był rotm. Jan ZNAMIEC na koniu "Wiwat", drugie miejsce zajął rotm. Andrzej LEŚNIAK na koniu "Zino", a na trzecim był ułan Grzegorz WOJTACZKA na koniu "Zamęt". Pierwszą konkurencję skoków przez przeszkody klasy LL wygrał rotm. Andrzej LEŚNIAK na koniu "Zino", drugie miejsce zapewnił sobie rotm. Jan ZNAMIEC na koniu "Junior" a miejsce trzecie zdobyła Pani Marzena ANTOŃCZYK na koniu "Karbit". W konkurencji skoków przez przeszkody klasy L wygrał ułan Grzegorz WOJTACZKA na koniu "Zamęt", drugie przypadło Pani Patrycji TRYJEFACZCE na koniu "Akwen", a na trzecim była najmłodsza uczestniczka zawodów Pani Katarzyna DUBAS na koniu "Posejdon".

Zwycięzcą łącznej klasyfikacji zawodów okazał się ułan Grzegorz WOJTACZA na koniu "Zamet", na drugim miejscu uplasował się rot. Jan ZNAMIEC na koniu "Wiwat" a trzecie miejsce medalowe zajął rot. Andrzej LEŚNIAK na koniu "Zino". Podczas zawodów zwycięzców nagradzał i wręczał nagrody, i puchary Pan Prezes Kazimierz TRATKIEWICZ. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwała komisja sędziowska w składzie Ewa Włodarczak i porucznik Franciszek Paweł Żmudzki z 8 Pułku Ułanów. Gospodarzem toru w skokach przez przeszkody był Krzysztof Leśniak. Zwieńczeniem zawodów była zabawa przy smakołykach z grilla, tańcach i muzyce do późnych godzin nocnych. Wszyscy zgodzili się, że tego typu spotkania łączące przyjemność i hartowanie ducha podczas rywalizacji sportowej należy jak najczęściej powtarzać.

Franciszek Paweł Żmudzki

[«] powrt

 

 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Ułanów
Może spać spokojnie mama,
co ma syna u Bystrama.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,